złoty różaniec na szyję

Od kilku lat naszyjnik różaniec i wiele innych symboli chrześcijańskich można znaleźć w sklepach odzieżowych czołowych marek. Złoty różaniec na szyję staje się bardzo modnym dodatkiem do ubrań, dlatego też warto dowiedzieć się, czy można go nosić na szyi.

Co warto wiedzieć?

Chrześcijańskie symbole po bardzo długiej przerwie powracają do mody. Jeszcze kilka lat temu różaniec na szyję ze złotym krzyżykiem traktowany był jako biżuteria tekstylna prowokacyjna. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć piękny naszyjnik różaniec na szyję. W dużej mierze to właśnie dzięki różańcowi można wzmocnić nasz chrześcijański przekaz. W kulturze latynoskiej złoty różaniec na szyję służy nie tylko do modlitwy, ale jest traktowany jako talizman.

złoty różaniec na szyję

Jakie różańce wybrać?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się długie różańce ze złota, które ozdobione są pięknymi paciorkami i motywem krzyża. Jest to bardzo wyrazista i ponadczasowa biżuteria, która najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody. Oryginalny różaniec na szyję ze złotym krzyżykiem idealnie pasuje do codziennych i klasycznych stylizacji. Dla starszych kobiet najlepszym wyborem będzie długi różaniec z czarnymi koralikami ze szkła, który opleciony jest dwukrotnie wokół szyi. Złote różańce są najlepszą alternatywą dla klasycznych medalików i krzyżów na łańcuchu. Nie można zapominać także o tym, że długi różaniec może okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent.