srebrne kolczyki nausznice

Srebro to metal szlachetny, z którego wykonuje się między innymi biżuterię. Wyżej wspomniany stanowi dosyć dużą konkurencję dla złota, ponieważ nie ustępuje mu trwałością, a jest znacznie tańszy. Aby jednak srebrna biżuteria mogła zawsze perfekcyjnie wyglądać, należy ją odpowiednio pielęgnować. W tym artykule odniesiemy się do pielęgnacji jej konkretnych elementów, a chodzi o kolczyki nausznice.

Pielęgnacja srebrnych nausznic – to warto wiedzieć

Aby nausznice srebrne mogły się zawsze pięknie prezentować, a tym samym pozytywnie wpływać na nasz wizerunek, koniecznym jest ich właściwe pielęgnowanie. Ze względu na swoje właściwości srebro w nadmiernym kontakcie z powietrzem oraz promieniowaniem słonecznym może czernieć. Aby tego uniknąć, powinno się przechowywać nausznice w woreczku strunowym, który pozwoli zamknąć dopływ powietrza do nich, a następnie umieścić je w szkatułce chroniącej je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Należy także pamiętać o tym, aby co jakiś czas czyścić nausznice specjalistycznym preparatem do srebra. Kiedy idziemy pod prysznic, zdecydowanie należy zdjąć kolczyki, ponieważ ich kontakt z wodą i mydłem może sprawić, że utracą swój blask.

Jak widzimy srebrna nausznica to bardzo delikatny element biżuterii, o który należy szczególnie dbać. Poza wyżej wspomnianymi wytycznymi, pamiętajmy także o tym, aby unikać psikania nausznic perfumami. W trakcie wakacji, zanim wybierzemy się na plażę, zdejmijmy nausznice i pozostawmy je w bezpiecznym miejscu w hotelu.